Category Archives: Byznys

Nové spotřebiče


Máte v plánu si kupovat nějaké domácí elektrospotřebiče? Jako například myčku nebo pračku, nebo sporák? Vězte, že pokud se pro tohle rozhodne, tak k tomu také asi musíte mít nějaký důvod. Nebo samozřejmě jsou také rodiny, které kupují tyto spotřebiče jenom kvůli tomu, že už ty staré nechtějí, že se jim starý spotřebič nelíbí a chtějí něco nového. A nebo prostě jsou na to, aby měli všechno podle poslední módy. Někomu vyhovuje si koupit třeba ledničku každý půlrok a někomu vystačí i pět nebo i 1deset let. Například moje babička má desetiletou pračku a desetiletou ledničku.

Můj starý fén.

Tady ale potom také přichází otázka na to, jestli to všechno funguje jak má a jestli člověk nemá strach z toho, že mu třeba starý elektrospotřebič nějak se rozbije a nebo vyhoří. Nebo potom vyhodí pojistky a nebo se může stát také nějaký veliký problém, který potom bude tak závažný, že majitel starého spotřebiče bude potom toho litovat. Proto od toho jsou tady firmy, které se zabývají revizí elektrospotřebičů. A já si myslím, že právě revize elektrospotřebičů je velice důležitá. Právě jenom díky kontrole a revizi spotřebičů se člověk může dozvědět informace o svém starém spotřebiči. Jako například já.

Pozor na stará kamna.

Měla jsem často problémy s lednicí, která mi vůbec nedovírala dveře. Také tam přestalo fungovat světýlko a kolikrát tak strašně chladila, že až to bylo nepříjemné. Takže partner raději zavolal revizi spotřebičů, protože sám si s tím nevěděl rady. Ale mě tohle vůbec nevadí, protože i já sama jsem spíše byla proto, aby se na spotřebiče podívali nějací odborníci, kteří s tím mají zkušenosti a už to všechno mají v malíku. Řekli mi, že bohužel lednice už dosloužila, že tohle opravit už nejde. A kdyby šlo, že to bude stát opravdu tolik peněz, že se raději vyplatí koupit nová. Takže logicky jsem dala na rady profesionálů a pořídili jsme si s partnerem opravdu krásnou americkou lednici, se kterou jsme spokojeni.

Stěhování bývá komplikované


Když stěhovaví ptáci vycítí, že to tu pro ně přestává být to pravé, houfují se a odlétají do teplých krajů, tam, kde jim bude v našem zimním období lépe než u nás. Tam pak žijí do doby, než usoudí, že je čas změnit prostředí a než se zase vydají na cestu, nyní pro změnu zpět. Chodí to tak od nepaměti, po spoustu generací, a funguje to.

My lidé si pak někdy počínáme relativně podobně. Když nám dosavadní místo přestane vyhovovat, také se sebereme a také se přesuneme někam jinam, a to třeba i opakovaně. A zatímco v něčem mohou závidět stěhovaví ptáci nám lidem, jindy abychom pro změnu záviděli my jim.

kočka v kufru

Protože jaké mají takoví stěhovaví ptáci výhody? Samozřejmě hlavně tu, že odlétají sami a nalehko. Nebalí si s sebou na cestu spousty věcí, neodnášejí s sebou do teplých krajů ani svá hnízda, natož třeba komíny, na kterých si hnízda staví. Nic přece nemají a nic ani nepotřebují. Vše, co jim bude potřeba, najdou cestou, a kdyby tu za své nepřítomnosti o hnízdo přišli, postaví si docela snadno jiné.

Což si my lidé dovolit nemůžeme. Když se stěhujeme my, také necháváme na místě nemovitosti, ve kterých jsme se doposud zdržovali, ale nic víc. Všechno vybavení z nich a všechen ostatní majetek odvážíme do nového domova s sebou. A zrovna tak se odváží třeba i vybavení stěhovaných kanceláří a firem.

více zavazadel

My lidé jsme ale docela bohatí. Nejen ve srovnání se stěhovavými ptáky. A tak je ono naše stěhování často problematické. Leccos nemáme čím odvézt, leccos dokonce ani neuneseme, abychom to vynesli z objektu k dopravnímu prostředku. A proto jsme odkázaní na cizí pomoc. Tedy na stěhovací firmy. Pokud jde o podobnou pomoc, nabízí pomoc při stehovani Praha 10 https://extra-services.eu/cz/hlavni-mesto-praha/praha/stehovani.html. Což je stěhovací firma, které prokazuje dokonalé stěhovací služby a tím je nenahraditelná. Protože nebýt jí, kdo ví, kolik Pražanů by se nedokázalo odstěhovat.

Stěhování, vyklízení a třídění věcí můžete spojit do jedné akce


Získali jste v dědictví rodinný dům a chystáte se k přestěhování z vašeho městského bytu? Případně jste dům zakoupili, a bývalý majitel vám v něm ponechal většinu původního vybavení? Pak můžete spojit stěhování, vyklízení a třídění předmětů do jedné akce v průběhu pouhých několika dnů. Jak si ale poradit, když nemáte k dispozici žádné volné skladové prostory a jedinou možností je ponechat část inventáře u stěhovací firmy, jenže ta sídlí daleko od vašeho bydliště?

skladové kontejnery

Poradíme vám. Vyzkoušejte docela elegantní řešení, a tím je přistavení plechového skladového kontejneru na váš pozemek, přímo před vchod do domu. Budete tak mít jen pár kroků od obytných místností dostatečně velké skladové zázemí pro uskladnění vytříděných předmětů, které chcete zachovat, a ty, s nimiž nepočítáte a chcete se jich zbavit, můžete ponechat venku na zahradě třeba i na dešti a postupně je odvážet na sběrná stanoviště. Některé věci lze i prodat v bazaru, ale zde počítejte s tím, že nemusíte uspět na první pokus a prodej potrvá o něco déle, než jste čekali.

ocelové kontejnery

Pronájem sklady jsou dvě klíčová slova, která budete zadávat do vyhledávačů při hledání této svérázné služby, a pak už vás bude kromě ceníku zajímat zejména rozměr kontejnerů a fakt, zda na zahradě uvolníte dostatečně velký prostor pro jeho umístění. Zároveň bude zapotřebí zajistit přístup nákladního auta, které kontejner pomocí autojeřábu položí na vyhrazené místo.

Kontejnery se pronajímají po celý rok a můžete je využívat podle potřeby nejen pro třídění a sklad předmětů, ale i pro případ, že bude nutné v domě provádět stavební práce v rámci jeho rekonstrukce, tedy například frézování drážek pro elektrické kabely, výstavbu podlahového topení, výměnu dveří a oken, štukování a malování obytných prostor, pokládku dlažby a koberců, rekonstrukci koupelny a kuchyně atd.

Oslava bez komplikací.


Blíží se vám velká http://velka-chuchle.cz/ událost, kterou chcete prožít s celou vaší rodinou? Nechcete se scházet někde v restauraci, ale v klidu v rodinném prostředí. Když je k tomu krásné letní počasí nic vám v tom ani nebrání. Vše přichystat aby akce byla dokonalá. I když většinou nastane vždy nějaká nepříjemnost i když zajistíte naprosto vše, může dojít k nemilé situaci. Počasí se totiž naplánovat nedá a to už vůbec několik měsíců dopředu. Můžete, se modlit jak chcete, ale ani bůh vám nezajistí, že v onen velký den konání vaší akce bude nebe bez mráčků a vše se vydaří. Počasí se řídí vlastními parametry a vy jen můžete věřit, že to prostě vyjde. Nebo ne?

pronájem party stanů

Ne můžete se připravit na všechny možné varianty. I na takovou kdyby náhodou přišel déšť. Což se v letních dnech stává. Velmi teplé počasí sebou přináší bouřky a večerní déšť. Aby se půda trochu osvěžila a pocitová teplota přinesla i malé ochlazení v podobě větru. Jak se jenom na takové počasí připravit, když chcete, aby slavnost probíhala venku a vaši hosti se nemuseli mačkat uvnitř. Přece jenom uklízet vnitřní prostory po oslavách není zrovna snadný. Naopak je to velice namáhavé. Řešte to v čas a naprosto v klidu a jednoduše. Pronajměte si party stan, který vám zajistí dostatečné prostor pro všechny hosty.

pronájem party stanů

Muže vás ochránit před přímím silným slunečním svitem, tak i při nepříznivém deštivém počasí. Party stany jsou na takové akce vhodné. Mohou mít na šířku deset metrů a na délku dvacet a více metrů. Podle toho jak velký ukryt potřebujete. Takové stany jsou vhodné při letních oslavách nebo svatbách. Mohou mít pouze střešní krytí nebo jdou zvolit varianty s bočními stěny. Které vám ochrání stoly plné dekorací před větrem. Nic vám tak nepopadá na zem a nerozbije se nádobí. Zní to tak jednoduše a jednoduché to je. Pronajměte si na své akce party stan a buďte bez obav.

Stěhování špatně pohyblivých osob

Když se stěhují z podnájmu studenti vysokých škol, popadnou sportovní kabelu, do ní vyskládají všechny své osobní věci, případně vezmou ještě další tašku, a v obou rukách přenesou obě zavazadla do kufru od auta a tím celý proces hasne. Pozoruje-li tyto mladé studující chlapce či dívky z povzdálí někdo upoutaný na invalidní vozík, anebo hůře pohyblivý jedinec o holi, zřejmě si pomyslí, jaké by to bylo být tak na jejich místě. Jak by bylo stěhování jednoduché. A pak se za několik let přiblíží chvíle, kdy se v podobné situaci ocitne sám, zavzpomíná na stěhování studentů, a začne se z toho psychicky hroutit.

nábytek v pokoji

Takto to ale vůbec nemusí probíhat, nelaďte se na psychická traumata a raději včas kontaktujte spolehlivou stěhovací firmu, která provede nejlevnější stěhování v Praze na klíč, naprosto profesionálně a precizně. Co vše mohou stěhováci v takovém případě zvládnout?

stěhování nábytku

Rozeberou nábytek – máte rozebíratelný nábytek, který by se měl stěhovat demontovaný, aby nedošlo k poškození spojovacích součástí? Pak tímto procesem pověřte stěhováky. Ti jsou na tuto práci zvyklí a provádí ji běžně.

Sbalí věci do krabic – je pro vás obtížné přenášet předměty, odebírat je z větších výšek nábytku a nosit z místnosti do místnosti těžké kartonové krabice? Stěhovací firma to udělá za vás. Nemusíte si prakticky lámat hlavu s ničím, stačí když budete nablízku a budete stěhováky instruovat a směrovat co a kam zabalit, abyste v tom neměli chaos. Můžete si mezitím promyslet a připravit značení jednotlivých krabic, aby bylo snazší i vybalování na novém místě.

Přenesou cokoli – děláte si starosti třeba i proto, že máte doma vysoký fíkus, košatou dvoumetrovou palmu, co váží i s květináčem metrák, dlouhý metrážový koberec, křišťálový lustr a klavírní křídlo? Nic takového není problém. I kdybyste měli doma hoblovku po dědovi nebo v garáži soustruh či tabulové nůžky, nebude to problém. Stěhovací firmy stěhují i kanceláře, výrobní provozy a různé stroje a mechanismy.

Reklama v agentuře

Pokud máte nějakou vlastní firmu a je úplně jedno, jestli je to národní nebo nadnárodní anebo česká či cizí společnost, tak se vám vždycky bude hodit nějaká kvalitní reklamní agentura. A mě se líbí, že na našem trhu je opravdu mnoho reklamních agentur, ze kterých si člověk může vybrat. Ale pokud jste nováčci ve světě podnikání a potřebujete sehnat opravdu kvalitní reklamní agenturu, tak to bude pro vás docela složité. Na první pohled nemusíte vůbec poznat, jak kvalitní reklamní agentura může být.

Pečujte o reklamu.

Samozřejmě, že nejlepší by bylo, abyste si do internetového vyhledávače napsali název vaší vybrané reklamní agentury, kdy se potom dozvíte, jak na tom reklamní agentura je. Anebo co vlastně nabízí za služby. Já sama za sebe mohu doporučit reklamní agenturu v Havířově. Reklamní agentura Havířov mi kdysi před pár lety moc pomohla, když mi pomohla udělat reklamní posty a také reklamní předměty na to, když jsem prodávala školní potřeby pro malé děti na první stupeň. Jenomže po pár letech jsem zkrachovala, takže jsem v práci opustila, ale nebylo to kvůli reklamě, ale kvůli mně, že jsem se tomu přestala věnovat na sto procent, takže reklamní agentura Havířov je podle mého názoru opravdu perfektní, protože jsem na svou reklamu měla jenom samé pozitivní ohlasy.

Jak na reklamu.

Myslím si, že pokud i vy si vyberete kvalitní reklamu, jako například reklamní agenturu Havířov, tak neuděláte chybu, ale uděláte spíše naopak. Je to opravdu profesionální agentura, která ví, co dělá. A tato agentura bude pro vás ideální také v tom, že se s nimi můžete lehce dohodnout na ceně. Nic tady není předražené a pro tuto reklamní agenturu nic není tabu. Pokud opravdu sháníte nějakou nápaditou kreativní a originální reklamu anebo skvělou reklamní agenturu, tak právě reklamní agentura Havířov pro vás bude ideální v tom ohledu, že má četné a kvalitní ohlasy a vy budete spokojení.

Kvalitní zubař se vyplatí

Výběr zubaře je velmi důležitý. V dnešní době to ale není nic jednoduchého. Spousta lidí totiž nemá na výběr. Přihlásí se k tomu zubaři, který zrovna přibírá nové pacienty. A těch v dnešní době není mnoho. Není výjimkou, že lidé cestují za svými zubaři několik desítek kilometrů, nebo i třeba přes celou republiku, protože zkrátka nemají na výběr, anebo jim zubaři, kteří jsou dostupní v bližším okolí nevyhovují.

Zubař, kterého si vyberete, by měl být zejména kvalitní, empatický a s citlivým a individuálním přístupem ke každému jednomu pacientovi.

zubař

Empatický přístup je důležitý. Spoustu lidí si v sobě nese velký strach ze zubaře. Může to být způsoben strachem z bolesti, nebo strachem kvůli dřívějšímu neodbornému ošetření od stomatologa, které bylo bolestivé. Z toho důvodu i mnoho lidí zanedbává preventivní prohlídky u stomatologa a nechávají dovést své problémy s dutinou ústní do vážného stavu.

Zubař by měl vědět, že dnes už nemusí jejich pacienti trpět bolestí při jakémkoliv zákroku. Právě naopak. Samozřejmostí by měla být dnes anestezie i u zákroků, u kterých trpí pacienti třeba jen mírnou bolestí. Pro bázlivé pacienty, u kterých je těžší ošetření, by měl mít zubař nachystanou pokročilejší formu anestezie, jako jsou třeba rajský plyn nebo analgosedace.

stomatolog

Individuální přístup by měl být také samozřejmostí. I když mají dva pacienti stejné problémy, ke každému je nutný odlišný přístup. To by měl zubař vždy respektovat. Také by mělo být samozřejmostí, že zubař využívá ty nejmodernější technologie k ošetření problémů s dutinou ústní. Moderní technologie zaručují často bezbolestné ošetření a také účinné, bez vedlejších účinků a dlouhého hojení. Není navíc pravda, že kvalitní zubař musí být drahý. Lze najít kvalitního zubaře, u kterého zaplatíte přijatelné peníze. Podívejte se například na ceník: Horní Počaply.

Velký úklid

Myslíte si, že když třeba k vám přijdou například nějací malíři a budou u vás malovat stěny, že si to potom oni sami po sobě uklidí? Samozřejmě, že si to vůbec neuklidí. Oni totiž nejsou uklízeči anebo nejsou ani povinni, aby tohle uklidili. Oni jsou prostě malíři a ne uklízeči, jak jsem již zmínila. Proto bych byla opravdu velice ráda, kdyby vždycky lidé na malíře pokojů nekřičeli, protože kolikrát jsem už slýchala, že lidé si ještě vždycky přejí po malířích uklidit. Například by chtěli také vyleštit podlahu anebo okna či další rámy jako například nábytek a tak podobně. Jenomže bohužel se někdy nehody stávají a malíř opravdu není povinný, aby si tohle po sobě uklidil.

Důležitý je úklid.

Na to jsou uklízečky anebo uklízecí firmy. Pokud sháníte nějakou kvalitní a spolehlivou uklízecí firmu, zkuste se podívat na různé webové stránky, na které určitě narazíte kdekoliv na internetu. Internet je opravdu plný toho, kdy můžete sehnat také různou uklízecí firmu po malování. Je logické, že úklid po malování vždycky hlavně závisí na tom, v jakém je množství a jak moc to je zašpiněné. Může se jednat o nějaký lehký úklid. Který možná zvládnete i sami, ale pokud je úklid opravdu složitější a je toho více, tak bude nejlepší, Když si zavoláte také nějakou kvalitní uklízecí firmu.

Uklízet mě baví.

Já sama jsem byla opravdu moc překvapená, když i moje máma, řekla, že i ona by chtěla pracovat pro jednu uklízecí firmu. Já se tomu nedivím, protože uklízečky a také dokonce malíři mají opravdu skvělé platy. I když to není moc lukrativní zaměstnání, ta uklízečka, tak já jsem jí už také kolikrát dělala. A to hlavně kvůli tomu, že jako uklízečka jsem také měla opravdu dostatek pohybu, takže jsem shodila svá tři nechtěná kila. Opravdu hodně mě to potěšilo. Vlastně jsem ušetřila také za posilovnu, kam jsem nemusela chodit. Stačilo mi chodit pouze do práce, do uklízecí firmy a tam už jsem shodila svá nadbytečná kila, kterých jsem se opravdu nemohla zbavit za posledních deset let. Pokud i vy sháníte uklízecí firmu pomalování, tak hledejte, protože jich je opravdu hodně. Jenom hledejte takovou uklízecí firmu pomalování, která je kvalitní a spolehlivá.

Instalatéři pomáhají

Potřebujete někdy služby instalatérů? Jestli si myslíte, že ne, pak buď žijete někde hodně izolovaní od společnosti, nebo se jednoduše mýlíte. Protože my moderní lidé instalatéry skutečně potřebujeme a obešel by se bez nich snad jedině ten, kdo by měl vlastní studnu s okovem a potřebu by chodil vykonávat do přírody. A to ostatní, co souvisí s vodou, by oželel.

pracující instalatér

To, že se na první pohled může zdát, že instalatéry nepotřebujeme, totiž pramení obvykle jenom z toho, že se s nimi při práci třeba vůbec nemusíme potkávat. Když jsme se někam nastěhovali, vodovod, kanalizace a s tím související zařízení už tu byly, takže při práci na tomto jsme nikoho z instalatérů neviděli, když se opravuje a udržuje všechno to potrubí a další zařízení někde mimo náš domov, také to uniká naší pozornosti. A když se nám tak nepokazí něco přímo u nás doma nebo na našem pracovišti, nemusíme instalatéry potkat třeba vážně nikdy. Ale jejich služby přesto používáme, a tak i pro nás něco užitečného udělali. A dělají.

rozebraný kohoutek

Instalatéři pro nás postavili vodovody a kanalizace, na ně napojili nejrůznější zařízení od prostých umyvadel až dejme tomu po myčky a pračky, instalatéři nám to ale také po dokončení udržují v dobrém stavu a opravují, co se pokazí. A tím jsou nám náramně užiteční. Protože voda sice vypadá docela banálně, jenže zkuste si představit, že byste se bez ní měli obejít! Rázem by bylo jasné, jak moc ji potřebujeme. A život bez odpadů a kanalizací? To by se hodně podepsalo na kvalitě naší existence.

A tak jsou instalatéři, které si můžeme zkusit objednat a kteří přijdou, až budou mít čas. Ale nejlepší jsou samozřejmě ti, kteří přijdou klidně hned, když je to urgentní, někdy pracuje nějaký ten instalatér nonstop. A na dokonalosti tomu neubírá pochopitelně ani skutečnost, že jde pochopitelně o firmu a ne o jediného člověka. Protože instalatéři mohou být klidně i veleschopní, ale jeden jediný by nonstop až do svého penzionování přece jenom pracovat nevydržel.

Bourání nemovitosti

Vyřízení papírů

Pokud se jedná o budovu, na kterou bylo při stavbě vydáno povolení, tak musíme mít papíry i pro její zbourání. Musíme si tedy připravit dokumenty jako povolení od sousedů a plány toho, co vlastně chceme zbourat, abychom si mohli podat žádost k demolici. Pokud se jedná o nějak velký objekt jako je nějaká firma, tak u něj chtějí i projekt těchto prací, ovšem u běžného rodinného domu to řešit nemusíme.

zničená nemovitost

Samotná žádost o demolici se posílá stavebnímu úřadu, takže musíte nějakou dobu vyčkat, než rozhodne, přičemž obvykle to trvá do jednoho měsíce. Také se neobejdeme bez dokladu, že jsme skutečně majitelem. Komplikace můžou nastat v případě, že budova není v katastru nemovitostí. Oficiální postup je nechat budovu změřit a zakreslit, aby byla zlegalizována a teprve potom se vrhnout na vyřizování podkladů k nemovitosti. Díky tomu se cena za tyto administrativní záležitosti o několik tisíc zvýší.

Práce

I když nemovitost je ve špatném stavu, tak zbourání nemusí být jen tak. Některé části totiž můžou stále dost držet u sebe, takže se neobejdeme bez dobrého vybavení. Naopak do některých částí mohlo zatékat a jsou tedy vetché a mohli by někoho při demolici zranit. Demolice není jen tak, a proto si můžeme objednat odbornou firmu, která vše zařídí a budova půjde rychle k zemi. Mají k tomu i těžkou techniku, přičemž jistě uznáte, že bagr je v tomto ohledu efektivnější než pouhá ruční sbíječka.

zbouraný dům

Následuje však ještě další práce a tou je odvoz veškerých sutin, kterých je i z průměrného domu více než dost. Společnost proto musí dojet s nákladními automobily a nepořádek odvést na místo k tomu určené. Tímto je práce dokonána a my můžeme na vyčištěném pozemku třeba začít stavět zcela novou nemovitost. Bourací práce ceník Vyklizenirychle se odvíjí od konkrétní demolice, takže po společné domluvě Vám firma poskytne odhad ceny.