Category Archives: Byznys

Do správy nemovitostí patří i údržba a pravidelné revize


Správa nemovitostí Brno střed se stará o administrativní, ale i o technické záležitosti správy objektů. Patří sem i zajištění pravidelných revizí.

Hasicí přístroje – v bytovém domě se nachází na chodbách i hasicí přístroje. Tam je revize naprostou samozřejmostí, protože nefunkční přístroj, to je jako „žádný přístroj“.

Hromosvody – podobné je to i s hromosvodem, který rovněž podléhá revizním činnostem. Hromosvody se revidují v pravidelných časových intervalech, ovšem pokud do hromosvodu uhodí blesk, je nutné provést mimořádnou revizi i v tomto případě.

hasicí přístroje

Elektroinstalace ve společných prostorách – revizní elektrikář může odhalit některé skryté závady v rozvaděčích a například i ve svítidlech či ve spínačích osvětlení společných prostor. Jestliže se v domě nachází staré hliníkové rozvody, může to být důvod k jejich rekonstrukci.

Výtahy – výtah je jedním z nejnebezpečnějších technických zařízení v bytovém domě a měl by být podrobován pravidelným revizím. Při výstavbě výtahů se sice počítá s velmi naddimenzovaným průřezem nosných lan, ale to neznamená, že by tu nemohlo dojít k závažné technické závadě lan, vodicích kladek a dalších částí zařízení.

bytový dům

Plynové spotřebiče – jsou-li v domě plynové spotřebiče, například je každý byt opatřen plynovou karmou pro ohřev vody, bude zapotřebí zajistit pravidelné revize těchto spotřebičů. Je to v zájmu nejen samotných vlastníků bytů, ale i celého společenství, protože pokud se amatér začne vrtat v plynové karmě, anebo pokud dojde samočinně k podceněné technické závadě, může tu dojít i k výbuchu a k požáru, což pak ohrozí veškeré obyvatele bytového domu.

Komínová tělesa – revidovat se musí i komínová tělesa, kontrolují se spaliny a obsah sazí, které rovněž mohou ohrožovat bytový dům nebezpečím požáru. Revize komínů může odhalit i praskliny a poškození komínu, například uvolněné cihly, prasklá tělesa válcových komínů, poškozené vložky v komínech atd.

Komplikace při bourání kovových zárubní


Cena vybourání kovových zárubní není tak vysoká, aby vám zruinovala rodinný rozpočet. Je to ovšem také práce, která přináší jistá úskalí, a s níž byste mohli utrpět úraz nebo si způsobit nemalé problémy s ohledem na statiku stavební konstrukce. Proč raději tuto práci svěřit odborníkům?

bílé dveře

Elektroinstalace – velký problém mohou být rozvody elektřiny v blízkosti zárubní, týká se to zejména vypínačů stropních svítidel a rozvodných krabic. S tímto by si amatér neměl vůbec zahrávat. Profesionálové s tímto samozřejmě počítají a součástí jejich práce je dbát o to, aby elektroinstalace zůstala nepoškozena.

Zdivo a překlady – ruční bourací práce vyžadují určitý trénink a také zkušenosti. Nemůžete vzít jen tak do ruky velké kladivo a sekáč a začít bez rozmyslu bušit do zdi. Musíte vědět, kam uhodit, s jakou razancí a silou, abyste tu neprovedli více škody, než užitku. Pamatujte, že bourací práce s sebou mohou „spláchnout“ i to, co zbourat nechcete.

bourání dveří

Zavalí vás to – u některých typů objektů se vybourání dveřních zárubní neobejde bez uvolnění horní řady cihel či kamenů a začnou se na vás sypat tak, že zavalí velkou část místnosti, i vás samotné. Mohou to být kupříkladu stavby z opukového kamene, které se hojně vyskytují například na Kladensku a Rakovnicku. Amatéra tu může překvapit poměrně neobvyklá reakce zdiva, a pokud je tím zaskočen, neví si rady a zbytečně si zkomplikuje další pracovní postup.

Příliš velká námaha – každý není zvyklý na tento typ práce, a přílišná jednorázová námaha vám může přivodit úraz nebo onemocnění v důsledku snížení odolnosti imunitního systému – je to podobné, jako kdybyste chtěli zaběhnout bez průpravy naráz běh na dvacet kilometrů. Do takových prací se proto raději nepouštějte sami, pokud si nejste jisti, že je zvládnete. Vzít si do úst příliš velké sousto se nevyplácí.

Generální úklid po malování


Malíři mohou být čistotní, ale… jestliže si pozvete domů profesionální malíře pokojů, můžete počítat s tím, že se firma nebo řemeslníci budou chovat tak, aby po sobě uklidili alespoň základní nepořádek, to znamená, že například odvezou zbytky barev, a že se postarají o to, aby v místě nezůstalo žádné zásadní znečištění. Nemůžete však od malířů čekat, že po vymalování vtrhnou do bytu s kbelíkem a hadrem či s leštěnkou na nábytek.

stará tapeta na zdi

Stará malba – k nejhorším činnostem při malování interiérů je odstraňování starého nátěru. Počítejte s tím, že to mazlavé bláto ze staré malby bude doslova všude, a zbavit se jej z některých věcí může být nadlidský úkol. Toto je jeden z momentů, proč na úklid po malířích povolat profesionály.

malování bytu

Okna, parapety, rámy, dveře, zárubně – to vše může být znečištěné od staré i nové malby, od prachu či mastnoty, a vyplatí se uklidit tyto plochy, jak se říká, z gruntu – pořádně. Profesionálové jsou důslední a pečliví a vy byste se s tím možná trápili dvojnásobek času.

Podlaha – před malováním se obvykle svinou koberce a překryjí igelitem, případně odnesou do jiné místnosti, a na podlaze zůstanou parkety, prkna či betonový potěr. I tyto plochy je pak třeba zbavit nečistot, než se na místo zas koberec znovu položí. Na podlaze mohou být i zbytky rozlité barvy či akrylového tmelu, a to vše je třeba odstranit.

Ten koberec ale páchne – malování pokoje je báječnou příležitostí k vyčištění čalounění sedacích souprav, postelových matrací, a také koberců. Jestliže se v bytech chodí často naboso nebo v ponožkách, což bývá téměř pravidlem v každé domácnosti, mezi kobercová vlákna se pak roztírá pot, který je zdrojem potravy pro bakterie. A co dovedou bakterie na chodidlech, to nám mohou předvést i na koberci, proto se často stává, že vám koberec může i při pravidelném vysávání sáčkovým vysavačem připomínat týden nošené propocené ponožky. Při této příležitosti se vyplatí oslovit úklidovou firmu ve Frýdku-Místku, aby důkladně koberec vyčistila.

Jak fungují e-shopy


Spousta internetových obchodů je na trhu mnoho let. Mají dokonce miliardové obraty, ale je nutní si uvědomit že takovou možnost nemá každý. Vybudovat takový e.shop je možné jen s určitým druhem zboží. Podobnou díru do světa nejspíš drobnými dekoracemi neuděláte, ač jsou jedinečné a krásné. Je potřeba myslet na to, že největší odbyt budou mít věci denní potřeby. Potraviny a spotřební zboží se budou prodávat pořád a často, protože je potřebujeme všichni. Jenže konkurence je velká, a s trochou nadsázky se dá říct, že na všechno zboží už existuje nejeden e-shop.

telefon email

Pokud však toužíte po tom nějaký internetový obchod mít, musíte mít nejprve dodavatele zboží a nebo si ho sami vyrábět. Opět se dostáváme k tomu že je nutné vědět co chcete prodávat. Musíte mít nějaký vstupní kapitál, který u mnoha druhů zboží nebude zrovna nízký. Jestli budete chtít prodávat například elektroniku, počítejte i s milionovým vkladem. Musíte navázat vztahy s dodavateli, vymyslet svoje obchodní podmínky, samozřejmě v rámci zákona, a hlavně si nechat vytvořit kvalitní, a uživatelsky přívětivý e-shop.

online nákupy

Produkty z vašeho obchodu potom mohou nabízet vyhledávače zboží, které lidem, kteří hlídají nějaký produkt, který také máte v nabídce, nabídnou prostřednictví vyhledávače. Zákazníci si pak mohou otevřít všechny obchody kde se zboží nachází, a pak si ho koupit.

K tomu abyste mohli provozovat e-shop potřebujete mít i nějaký marketing, pomocí kterého budete lidem na očích. Ideální formou takového marketingu je emailing. Funguje tak že zákazníci, kteří u vás nakoupí a nebo zanechají e-mail přesně pro tyto účely, mohou dostávat pravidelné informace o vašem obchodě. Nové zboží, slevy, akce nebo různé tipy na údržbu mohou pomoct vašemu e-shopu růst.

Oslovte marketingovou agenturu, která vám připraví marketing na míru – tato investice se vám rozhodně vyplatí.

Naše společnost sídlí v Praze, kde sídlí ta vaše


V životě se stávají mnohdy zajímavé a neočekávané situace a některé z nich se přihodí například na návštěvě s vašimi přáteli. Může to probíhat třeba tak, že se posadíte ke kávě do obýváku, a řeč se stočí na téma podnikání. Jako názorný příklad bychom mohli uvést někoho, kdo bydlí v okrese Praha-západ, například v Tuchoměřicích, a dotyčný podniká v obchodování se zdravou výživou. Jeho přátelé, co k němu zavítali na návštěvu, bydlí také ve venkovské oblasti, ale na opačném konci Prahy, a všichni tedy mají mnoho společného.

sídlo společnosti

Rozhovor na téma podnikání se brzy změní v dramatický dialog, protože ti, co podnikají východně od Prahy, si začnou stěžovat, jak jim místní starousedlíci šlapou na paty, a jak jim ze závisti dokonce vylepují posměšné plakáty a vytváří negativní reklamu přímo v obci. Kvůli tomu museli podnikání dokonce přerušit a přemýšlí, že si zřídí i jiné sídlo provozovny, nebo že se dokonce odstěhují.

virtuální kancelář

Toto ale není řešení, protože závistivé jedince nalezete snad všude. Mnohem lepší je to, co provedl dotyčný z Tuchoměřic (jako hypotetický příklad, samozřejmě). Nahlásil sídlo firmy v Praze 6, kde se sídla společnosti vyskytují běžně, i když tam nemáte trvalé bydliště, ani provozovnu. Máte tu zřízené pouze virtuální sídlo, a to je rozdíl. V sídle firmy je k dispozici zasedací místnost a veškeré kontrakty a kontakt se zákazníky a obchodními partnery probíhá tam. Nikdo z Tuchoměřic netuší, že dotyčný podniká, a že má sídlo někde úplně jinde, než bydlí.

Rozhlásit v malé obci, že podnikáte, a v jakém oboru, je svým způsobem dobrý krok, ale jen tehdy, pokud víte, že jsou tu lidé, co vám jsou nakloněni. V opačném případě se vyplatí být spíše v utajení a o sobě neposkytovat žádné podstatné informace. Pokud o vás lidé mnoho neví, nemají také důvod vám něco závidět, jste pro ně cizí a to je ve velkých městech v podstatě pravidlem, proto se tu také zřizují virtuální sídla.

Zdraví dutiny ústní


Říká se, že zubní kaz je nejčastějším onemocněním postihujícím dnešní společnost. A je to pravda. V dřívějších dobách tento problém lidé tak často řešit nemuseli, incidence zubního kazu se začala výrazněji zvyšovat až ve druhé polovině devatenáctého století, což koreluje s počínající vyspělostí tehdejších zemí. Proč vlastně na zubech zubní kaz vzniká a jaké má důsledky? Úplným základem je to, že si v ústech nosíme plno bakterií, které nám jsou ku prospěchu (třeba nás chrání před působením patogenních bakterií), ale vedle toho mají některé své nepříjemné vlastnosti. Například umí štěpit cukry (těmi se totiž živí) na kyseliny, které následně naleptávají sklovinu.

zubní lékař

Sklovina je nejtvrdším orgánem, jaký v těle máme, ale za to, když se jednou pokazí, už ji tělo znova opravit neumí. Nahlodávání zubu pak pokračuje dál a dál, až se bakterie dostávají do dentinu, což je další vrstva vytvářející zub, uložená pod sklovinou. Pokud se ani v tento moment se zubním kazem nic nedělá, velmi jednoduše a rychle se kaz může šířit do zubní dřeně. Zubní kaz tak může způsobit velmi nepříjemné zdravotní obtíže, počínající bolestivostí a končící klidně hospitalizací, ale může vést i k tomu, že o zub přijdete, což je obzvlášť v přední části zubních oblouků doopravdy nemilé.

krásný úsměv

A co tedy s tím? Základem je pravidelné čištění. Dvakrát denně, ráno a večer. Lepší je vyhýbat se sladkostem, které obsahují velké množství sacharidů a jíst naopak jídla tzv. očišťující, jako ne třeba syrová mrkev. Na zubech se totiž nesmí vytvářet zubní plak či kámen, který obsahuje velké množství bakterií. S jeho odstraňováním Vám může pomoct i třeba dentální hygiena Mělník Clinic+. Uvidíte, že pravidelná docházka na dentální hygienu šetří Vaše peníze, které byste museli vydat za nové plomby, a i Vaše zdraví, což je to nejcennější, co máte.

Elektrikáře potřebujeme


V našem životě je ledacos, co nedokážeme nebo aspoň nechceme postrádat. A platí to i pro elektřinu, samozřejmě. Nebo vy si snad myslíte, že byste vedli stejně dokonalý život, jaký vedete, kdybyste byli od této definitivně odříznuti a kdybyste ji nemohli vůbec využívat? Jestli si myslíte, že ano, protože třeba chodíte spát se slepicemi a vstáváte až po rozednění, takže svítit elektrickým světlem nemusíte, nevěřte tomu. Elektřinu přece potřebujeme bezprostředně i k jiným záležitostem, než je jenom svícení. A to dokonce nejen bezprostředně. A i kdybychom se bez ní nějak alternativně obešli u sebe doma a třeba i v práci, jak bychom se asi obešli bez výrobků, které si pro svůj život pořizujeme a které by pro nás nikdo nevyrobil, kdyby neměl elektřinu také?

elektrické zařízení

Elektřina už je prostě dávno nezbytnost. Bez ní už nedokážeme žít. A proto potřebuje lidi jako elektrikář Praha 4 Chodov zrovna tak jako kterýkoliv jiný kout naší vlasti. Všude, kde je aspoň špetka civilizace, musí být někdo takový, kdo se nám stará o to, abychom měli bezproblémové dodávky elektrického proudu a aby nám fungovala všechna zařízení, která jsou touto energií poháněna.

Nahlédněte třeba do nabídky výše zmíněných konkrétních elektrikářů a hned pochopíte, jak širokému okruhu služeb se tito věnují a jak jsou tedy pro nás odběratele elektřiny důležití. A nejen pro odběratele elektřiny, protože se tito starají i o to, co s touto energií souvisí jenom poměrně okrajově.

pracující elektrikář

Bez elektrikářů bychom už dnes prostě neobstáli. Kdybychom je neměli, ocitli bychom se záhy pomalu zpět ve středověku. Což si pochopitelně nikdo z nás nepřeje. Ani ti, jimž by třeba nescházely elektronické požární a zabezpečovací systémy, evakuační rozhlasy, kamerové systémy, hromosvody, fotovoltaika a další zařízení. Jež máme také právě díky takovým elektrikářům.

Nabízejte ubytování přes svůj vlastní web


Když si zadáte na Internetu do vyhledávačů požadavek k hledání vhodného ubytování v určité lokalitě, vyhodnotí vám na prvních místech mezi některými vysloveně ideálními subjekty, i řadu serverů, které se specializují na ubytovací možnosti, a nabízejí na svých stránkách k pronájmu desítky až stovky penzionů, chat, chalup a hotelů. Vyznat se v té spleti spíše zjednodušených popisků, což také nahrává jisté uniformitě, je docela nesnadné, a hlavně z informačního hlediska ne vždy dostačující.

Nabízíte-li právě vy ubytovací možnosti a máte-li svůj požadavek zadán pouze v hromadných serverech, je to nevýhodné v tom, že tu máte velmi omezené možnosti informování klientely o poskytování komplexního rozsahu služeb. Nemůžete si tu zkrátka dovolit něco víc, než ostatní klienti, a musíte se přizpůsobit obsahu vašeho inzerenta.

webové stránky a SEO

Máme pro vás lepší řešení, a sice vlastní webové stránky. Takové, které si vytvoříte sami dle vlastního návrhu, anebo si jejich podobu necháte navrhnout odborníky.

Mít vlastní web znamená dát informačnímu portálu vhodnou grafickou podobu, popsat do detailu výhody této lokality a možnosti, které konkrétně nabízíte, a vše prokládat fotografiemi, videem, malbou, vtipnými texty, veršovaným popisem objektu a jeho vybavení, vhodnými sportovními aktivitami, tipy na výlet, zábavou pro děti atd. Váš web se zkrátka může stát uměleckým dílem jedinečného vzezření z vaší vlastní autorské dílny.

ubytování na Šumavě

Nezapomeňte na SEO

Specialista na SEO je odborník, který se zaměřuje na komunikaci s webovými vyhledávači, a tento SEO expert zajistí, aby vaše stránky byly při hledání klíčových slov zařazovány co nejčastěji ne nejlepších pozicích v popředí. Čím více budete zastrčení vzadu, tím méně klientů o vás zavadí, anebo se lidé o vaší existenci vůbec nedozví. Nebude ani jim, ani vám nic platné, že jste si nechali zhotovit jeden z nejzajímavějších webů ve střední Evropě.

Bez střižných nástrojů bychom se dnes neobešli


Strojírenství je věda a nenajdete ve světě žádného moudrého strojaře, který by o sobě prohlásil, že rozumí komplexně všem jejím odvětvím. Tento obor lidské činnosti se dělí na mnoho dílčích částí, podobně, jako v medicíně nemůže váš zubař zcela do detailu porozumět průběhu operace totální endoprotézy.

průmyslová výroba

Součástí strojařiny je i problematika střižných a lisovacích nástrojů. Jistě dobře víte, že existují vrtačky, soustruhy, frézky a další obráběcí stroje, které sklízely první úspěchy již v období průmyslové revoluce, a lidé se s nimi seznamovali i za socialismu. Propagace soustružení byla častým námětem i některých budovatelských filmů a v padesátých letech byl na veřejnosti populární trend údernictví, tedy pracovního nasazení ve vysokém tempu, kdy pracovník plnil normy více, než na sto procent.

čajová lžička

Tato doba je naštěstí daleko za námi a dnes údernickou činnost vykonávají za člověka i jiné stroje, a ve značném objemu jsou to právě střižné nástroje. Jako jeden z příkladů bychom mohli zvolit kuchyňské potřeby.

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se vlastně vyrábí taková kuchyňská lžíce či čajová lžička? Možná si to neuvědomujete, ale tyto výrobky se doslova vystřihují speciálním razníkem z nerezového plechu. Vyražená neboli vystřižená lžička se pak podrobí začištění ostrých hran a máte výrobek v podstatě hotov. Razník nejen, že z plechu vyrazí požadovaný dvojrozměrný tvar, ale zároveň lžičku promáčkne tak, aby nebyla zcela plochá.

Střižné nástroje HRO TECH https://www.hro-tech.cz/ pochopitelně zhotovují tisíce různých výrobků, nejen určených pro domácnost, ale i pro jiné spotřební účely, pro automobilový a letecký průmysl, zemědělství, medicínu, stavebnictví atd. Bez technologie hydraulických lisů a střižných nástrojů by se moderní svět neobešel a každý z nás by zřejmě ve svém životě pocítil dopad, kdyby znenadání přestaly existovat.

Na co si dávat pozor u sro na prodej


Jedním z nejpopulárnějších typů firem u nás je bezesporu společnost s ručením omezeným. Ani ta však nezabrání, aby podnikání zkrachovalo, pokud ji její majitelé neumí dobře řídit. Přesto o ni lidé velmi stojí, a to je také důvod, proč je tolik sro na prodej https://www.companiesandoffices.cz/prodej-spolecnosti/.

Zde najdeme v podstatě dva typy: ten první představují takzvané ready made společnosti, tedy takové, které sice byly založeny, ale rovnou za účelem prodeje zájemcům. Nebyly nijak využívány a nemají žádnou historii. Jejich nový majitel si ji může vytvarovat tak, jak chce.

moderní sídlo firmy

Pak jsou tu takové, které již na trhu fungovaly, avšak kterých se jejich majitelé z nějakých důvodů chtějí zbavit. Může to být prostě proto, že jsou již staří a chtějí si užívat důchodu, ale také proto, že společnost začíná vykazovat ztrátu namísto zisku.

Pokud o některou z nich stojíme, měli bychom si nejprve ověřit několik věcí, abychom později nelitovali. V případě ready-made firmy je to především to, zda má živnost volnou či vázanou a zda se tato shoduje s naším podnikatelským záměrem. Také je dobré dát pozor, zda se její sídlo nachází v pro nás příhodné lokaci.

koupě společnosti s ručením omezeným

U již zavedených firem se pak zaměřme především na jejich ekonomickou situaci. Jaké zisky vykazovala daná společnost v posledních obdobích? Zvyšovaly se, nebo snižovaly? Chtějte také vidět dokumentaci, včetně vnitropodnikového účetnictví. I to vám může hodně prozradit.

Především se však nebojte zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Koupě firmy rozhodně není žádná malá investice, a tak je potřeba se ujistit, že skutečně dostanete to, za co jste zaplatili. Vhodné je se informovat i o případných problémech se zaměstnanci, které bude potřeba vyřešit. V každém případě však předpokládejte, že ke kupní ceně budete muset investovat ještě další peníze.

Samozřejmě, můžete si také založit vlastní firmu úplně od začátku. Záleží pak jen na vaší situaci, které z řešení pro vás bude to nejlepší.