Category Archives: Byznys

Jak fungují e-shopy


Spousta internetových obchodů je na trhu mnoho let. Mají dokonce miliardové obraty, ale je nutní si uvědomit že takovou možnost nemá každý. Vybudovat takový e.shop je možné jen s určitým druhem zboží. Podobnou díru do světa nejspíš drobnými dekoracemi neuděláte, ač jsou jedinečné a krásné. Je potřeba myslet na to, že největší odbyt budou mít věci denní potřeby. Potraviny a spotřební zboží se budou prodávat pořád a často, protože je potřebujeme všichni. Jenže konkurence je velká, a s trochou nadsázky se dá říct, že na všechno zboží už existuje nejeden e-shop.

telefon email

Pokud však toužíte po tom nějaký internetový obchod mít, musíte mít nejprve dodavatele zboží a nebo si ho sami vyrábět. Opět se dostáváme k tomu že je nutné vědět co chcete prodávat. Musíte mít nějaký vstupní kapitál, který u mnoha druhů zboží nebude zrovna nízký. Jestli budete chtít prodávat například elektroniku, počítejte i s milionovým vkladem. Musíte navázat vztahy s dodavateli, vymyslet svoje obchodní podmínky, samozřejmě v rámci zákona, a hlavně si nechat vytvořit kvalitní, a uživatelsky přívětivý e-shop.

online nákupy

Produkty z vašeho obchodu potom mohou nabízet vyhledávače zboží, které lidem, kteří hlídají nějaký produkt, který také máte v nabídce, nabídnou prostřednictví vyhledávače. Zákazníci si pak mohou otevřít všechny obchody kde se zboží nachází, a pak si ho koupit.

K tomu abyste mohli provozovat e-shop potřebujete mít i nějaký marketing, pomocí kterého budete lidem na očích. Ideální formou takového marketingu je emailing. Funguje tak že zákazníci, kteří u vás nakoupí a nebo zanechají e-mail přesně pro tyto účely, mohou dostávat pravidelné informace o vašem obchodě. Nové zboží, slevy, akce nebo různé tipy na údržbu mohou pomoct vašemu e-shopu růst.

Oslovte marketingovou agenturu, která vám připraví marketing na míru – tato investice se vám rozhodně vyplatí.

Naše společnost sídlí v Praze, kde sídlí ta vaše


V životě se stávají mnohdy zajímavé a neočekávané situace a některé z nich se přihodí například na návštěvě s vašimi přáteli. Může to probíhat třeba tak, že se posadíte ke kávě do obýváku, a řeč se stočí na téma podnikání. Jako názorný příklad bychom mohli uvést někoho, kdo bydlí v okrese Praha-západ, například v Tuchoměřicích, a dotyčný podniká v obchodování se zdravou výživou. Jeho přátelé, co k němu zavítali na návštěvu, bydlí také ve venkovské oblasti, ale na opačném konci Prahy, a všichni tedy mají mnoho společného.

sídlo společnosti

Rozhovor na téma podnikání se brzy změní v dramatický dialog, protože ti, co podnikají východně od Prahy, si začnou stěžovat, jak jim místní starousedlíci šlapou na paty, a jak jim ze závisti dokonce vylepují posměšné plakáty a vytváří negativní reklamu přímo v obci. Kvůli tomu museli podnikání dokonce přerušit a přemýšlí, že si zřídí i jiné sídlo provozovny, nebo že se dokonce odstěhují.

virtuální kancelář

Toto ale není řešení, protože závistivé jedince nalezete snad všude. Mnohem lepší je to, co provedl dotyčný z Tuchoměřic (jako hypotetický příklad, samozřejmě). Nahlásil sídlo firmy v Praze 6, kde se sídla společnosti vyskytují běžně, i když tam nemáte trvalé bydliště, ani provozovnu. Máte tu zřízené pouze virtuální sídlo, a to je rozdíl. V sídle firmy je k dispozici zasedací místnost a veškeré kontrakty a kontakt se zákazníky a obchodními partnery probíhá tam. Nikdo z Tuchoměřic netuší, že dotyčný podniká, a že má sídlo někde úplně jinde, než bydlí.

Rozhlásit v malé obci, že podnikáte, a v jakém oboru, je svým způsobem dobrý krok, ale jen tehdy, pokud víte, že jsou tu lidé, co vám jsou nakloněni. V opačném případě se vyplatí být spíše v utajení a o sobě neposkytovat žádné podstatné informace. Pokud o vás lidé mnoho neví, nemají také důvod vám něco závidět, jste pro ně cizí a to je ve velkých městech v podstatě pravidlem, proto se tu také zřizují virtuální sídla.

Zdraví dutiny ústní


Říká se, že zubní kaz je nejčastějším onemocněním postihujícím dnešní společnost. A je to pravda. V dřívějších dobách tento problém lidé tak často řešit nemuseli, incidence zubního kazu se začala výrazněji zvyšovat až ve druhé polovině devatenáctého století, což koreluje s počínající vyspělostí tehdejších zemí. Proč vlastně na zubech zubní kaz vzniká a jaké má důsledky? Úplným základem je to, že si v ústech nosíme plno bakterií, které nám jsou ku prospěchu (třeba nás chrání před působením patogenních bakterií), ale vedle toho mají některé své nepříjemné vlastnosti. Například umí štěpit cukry (těmi se totiž živí) na kyseliny, které následně naleptávají sklovinu.

zubní lékař

Sklovina je nejtvrdším orgánem, jaký v těle máme, ale za to, když se jednou pokazí, už ji tělo znova opravit neumí. Nahlodávání zubu pak pokračuje dál a dál, až se bakterie dostávají do dentinu, což je další vrstva vytvářející zub, uložená pod sklovinou. Pokud se ani v tento moment se zubním kazem nic nedělá, velmi jednoduše a rychle se kaz může šířit do zubní dřeně. Zubní kaz tak může způsobit velmi nepříjemné zdravotní obtíže, počínající bolestivostí a končící klidně hospitalizací, ale může vést i k tomu, že o zub přijdete, což je obzvlášť v přední části zubních oblouků doopravdy nemilé.

krásný úsměv

A co tedy s tím? Základem je pravidelné čištění. Dvakrát denně, ráno a večer. Lepší je vyhýbat se sladkostem, které obsahují velké množství sacharidů a jíst naopak jídla tzv. očišťující, jako ne třeba syrová mrkev. Na zubech se totiž nesmí vytvářet zubní plak či kámen, který obsahuje velké množství bakterií. S jeho odstraňováním Vám může pomoct i třeba dentální hygiena Mělník Clinic+. Uvidíte, že pravidelná docházka na dentální hygienu šetří Vaše peníze, které byste museli vydat za nové plomby, a i Vaše zdraví, což je to nejcennější, co máte.

Elektrikáře potřebujeme


V našem životě je ledacos, co nedokážeme nebo aspoň nechceme postrádat. A platí to i pro elektřinu, samozřejmě. Nebo vy si snad myslíte, že byste vedli stejně dokonalý život, jaký vedete, kdybyste byli od této definitivně odříznuti a kdybyste ji nemohli vůbec využívat? Jestli si myslíte, že ano, protože třeba chodíte spát se slepicemi a vstáváte až po rozednění, takže svítit elektrickým světlem nemusíte, nevěřte tomu. Elektřinu přece potřebujeme bezprostředně i k jiným záležitostem, než je jenom svícení. A to dokonce nejen bezprostředně. A i kdybychom se bez ní nějak alternativně obešli u sebe doma a třeba i v práci, jak bychom se asi obešli bez výrobků, které si pro svůj život pořizujeme a které by pro nás nikdo nevyrobil, kdyby neměl elektřinu také?

elektrické zařízení

Elektřina už je prostě dávno nezbytnost. Bez ní už nedokážeme žít. A proto potřebuje lidi jako elektrikář Praha 4 Chodov zrovna tak jako kterýkoliv jiný kout naší vlasti. Všude, kde je aspoň špetka civilizace, musí být někdo takový, kdo se nám stará o to, abychom měli bezproblémové dodávky elektrického proudu a aby nám fungovala všechna zařízení, která jsou touto energií poháněna.

Nahlédněte třeba do nabídky výše zmíněných konkrétních elektrikářů a hned pochopíte, jak širokému okruhu služeb se tito věnují a jak jsou tedy pro nás odběratele elektřiny důležití. A nejen pro odběratele elektřiny, protože se tito starají i o to, co s touto energií souvisí jenom poměrně okrajově.

pracující elektrikář

Bez elektrikářů bychom už dnes prostě neobstáli. Kdybychom je neměli, ocitli bychom se záhy pomalu zpět ve středověku. Což si pochopitelně nikdo z nás nepřeje. Ani ti, jimž by třeba nescházely elektronické požární a zabezpečovací systémy, evakuační rozhlasy, kamerové systémy, hromosvody, fotovoltaika a další zařízení. Jež máme také právě díky takovým elektrikářům.

Nabízejte ubytování přes svůj vlastní web


Když si zadáte na Internetu do vyhledávačů požadavek k hledání vhodného ubytování v určité lokalitě, vyhodnotí vám na prvních místech mezi některými vysloveně ideálními subjekty, i řadu serverů, které se specializují na ubytovací možnosti, a nabízejí na svých stránkách k pronájmu desítky až stovky penzionů, chat, chalup a hotelů. Vyznat se v té spleti spíše zjednodušených popisků, což také nahrává jisté uniformitě, je docela nesnadné, a hlavně z informačního hlediska ne vždy dostačující.

Nabízíte-li právě vy ubytovací možnosti a máte-li svůj požadavek zadán pouze v hromadných serverech, je to nevýhodné v tom, že tu máte velmi omezené možnosti informování klientely o poskytování komplexního rozsahu služeb. Nemůžete si tu zkrátka dovolit něco víc, než ostatní klienti, a musíte se přizpůsobit obsahu vašeho inzerenta.

webové stránky a SEO

Máme pro vás lepší řešení, a sice vlastní webové stránky. Takové, které si vytvoříte sami dle vlastního návrhu, anebo si jejich podobu necháte navrhnout odborníky.

Mít vlastní web znamená dát informačnímu portálu vhodnou grafickou podobu, popsat do detailu výhody této lokality a možnosti, které konkrétně nabízíte, a vše prokládat fotografiemi, videem, malbou, vtipnými texty, veršovaným popisem objektu a jeho vybavení, vhodnými sportovními aktivitami, tipy na výlet, zábavou pro děti atd. Váš web se zkrátka může stát uměleckým dílem jedinečného vzezření z vaší vlastní autorské dílny.

ubytování na Šumavě

Nezapomeňte na SEO

Specialista na SEO je odborník, který se zaměřuje na komunikaci s webovými vyhledávači, a tento SEO expert zajistí, aby vaše stránky byly při hledání klíčových slov zařazovány co nejčastěji ne nejlepších pozicích v popředí. Čím více budete zastrčení vzadu, tím méně klientů o vás zavadí, anebo se lidé o vaší existenci vůbec nedozví. Nebude ani jim, ani vám nic platné, že jste si nechali zhotovit jeden z nejzajímavějších webů ve střední Evropě.

Bez střižných nástrojů bychom se dnes neobešli


Strojírenství je věda a nenajdete ve světě žádného moudrého strojaře, který by o sobě prohlásil, že rozumí komplexně všem jejím odvětvím. Tento obor lidské činnosti se dělí na mnoho dílčích částí, podobně, jako v medicíně nemůže váš zubař zcela do detailu porozumět průběhu operace totální endoprotézy.

průmyslová výroba

Součástí strojařiny je i problematika střižných a lisovacích nástrojů. Jistě dobře víte, že existují vrtačky, soustruhy, frézky a další obráběcí stroje, které sklízely první úspěchy již v období průmyslové revoluce, a lidé se s nimi seznamovali i za socialismu. Propagace soustružení byla častým námětem i některých budovatelských filmů a v padesátých letech byl na veřejnosti populární trend údernictví, tedy pracovního nasazení ve vysokém tempu, kdy pracovník plnil normy více, než na sto procent.

čajová lžička

Tato doba je naštěstí daleko za námi a dnes údernickou činnost vykonávají za člověka i jiné stroje, a ve značném objemu jsou to právě střižné nástroje. Jako jeden z příkladů bychom mohli zvolit kuchyňské potřeby.

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se vlastně vyrábí taková kuchyňská lžíce či čajová lžička? Možná si to neuvědomujete, ale tyto výrobky se doslova vystřihují speciálním razníkem z nerezového plechu. Vyražená neboli vystřižená lžička se pak podrobí začištění ostrých hran a máte výrobek v podstatě hotov. Razník nejen, že z plechu vyrazí požadovaný dvojrozměrný tvar, ale zároveň lžičku promáčkne tak, aby nebyla zcela plochá.

Střižné nástroje HRO TECH https://www.hro-tech.cz/ pochopitelně zhotovují tisíce různých výrobků, nejen určených pro domácnost, ale i pro jiné spotřební účely, pro automobilový a letecký průmysl, zemědělství, medicínu, stavebnictví atd. Bez technologie hydraulických lisů a střižných nástrojů by se moderní svět neobešel a každý z nás by zřejmě ve svém životě pocítil dopad, kdyby znenadání přestaly existovat.

Na co si dávat pozor u sro na prodej


Jedním z nejpopulárnějších typů firem u nás je bezesporu společnost s ručením omezeným. Ani ta však nezabrání, aby podnikání zkrachovalo, pokud ji její majitelé neumí dobře řídit. Přesto o ni lidé velmi stojí, a to je také důvod, proč je tolik sro na prodej https://www.companiesandoffices.cz/prodej-spolecnosti/.

Zde najdeme v podstatě dva typy: ten první představují takzvané ready made společnosti, tedy takové, které sice byly založeny, ale rovnou za účelem prodeje zájemcům. Nebyly nijak využívány a nemají žádnou historii. Jejich nový majitel si ji může vytvarovat tak, jak chce.

moderní sídlo firmy

Pak jsou tu takové, které již na trhu fungovaly, avšak kterých se jejich majitelé z nějakých důvodů chtějí zbavit. Může to být prostě proto, že jsou již staří a chtějí si užívat důchodu, ale také proto, že společnost začíná vykazovat ztrátu namísto zisku.

Pokud o některou z nich stojíme, měli bychom si nejprve ověřit několik věcí, abychom později nelitovali. V případě ready-made firmy je to především to, zda má živnost volnou či vázanou a zda se tato shoduje s naším podnikatelským záměrem. Také je dobré dát pozor, zda se její sídlo nachází v pro nás příhodné lokaci.

koupě společnosti s ručením omezeným

U již zavedených firem se pak zaměřme především na jejich ekonomickou situaci. Jaké zisky vykazovala daná společnost v posledních obdobích? Zvyšovaly se, nebo snižovaly? Chtějte také vidět dokumentaci, včetně vnitropodnikového účetnictví. I to vám může hodně prozradit.

Především se však nebojte zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Koupě firmy rozhodně není žádná malá investice, a tak je potřeba se ujistit, že skutečně dostanete to, za co jste zaplatili. Vhodné je se informovat i o případných problémech se zaměstnanci, které bude potřeba vyřešit. V každém případě však předpokládejte, že ke kupní ceně budete muset investovat ještě další peníze.

Samozřejmě, můžete si také založit vlastní firmu úplně od začátku. Záleží pak jen na vaší situaci, které z řešení pro vás bude to nejlepší.

Nestyďte se pozvat instalatéra na čištění odpadů


Čištění odpadů v domácnosti považují někteří lidé za ryze intimní záležitost a připadá jim hloupé volat kvůli tomu instalatéra. A tak se stává, že popadnou gumový zvon, najdou v garáži kus nějakého drátu, a jdou na věc. Demontují v kuchyni sifon pod dřezem, vyvalí se na ně tmavě hnědý až černý sliz plný bakterií a bytem se rozline neskutečný zápach. Horší to bývá na toaletě, která pokud je odpad tak zanesený, že voda sahá až k okraji mísy, a gumový zvon nezabírá, může se někomu zvednout žaludek, a jak to dopadne si zřejmě domyslíte.

toaletní papír

Instalatéry raději zavolejte ihned – pokud se vám něco podobného přihodí a obáváte se, že je čištění odpadů nad vaše síly, zavolejte instalatéra raději ihned. Toto je možné prakticky kterýkoli den a kteroukoli hodinu, protože instalatéři udržují nonstop pohotovost, a buďte úplně v klidu a bez pocitu studu. Naopak si uvařte kávu, poseďte v obýváku a vyčkejte příjezdu řemeslníků klidně s nohama na stole.

záchod v bytě

Instalatér je profesionál – nebude se vás ptát, jestli náhodou někdo z rodiny nevyhodil do záchodu skořápky z ořechů nebo tam někomu nespadl kus kancelářského papíru, zaměří se na pracovní výkon, aby byl odpad zas průchozí. Ovšem i při vaší snaze dbát o to, aby do odpadu nepřišlo nic, co tam nepatří, se můžete dostat do situace, kdy se problém nachází až v kanalizaci, a na to je každý amatér krátký. Instalatéři si však poradí i v těchto situacích, nasadí do akce tlakovou vodu nebo mechanické frézy a protáhnou kanalizační potrubí od prorůstajících kořenů okolní vegetace, od kamenů, bláta a různých nánosů odpadků.

Amatérské pokusy nemusí skončit dobře – nestyďte se ani za to, že sami nezvládnete vyčistit odpad v kuchyňském dřezu, někomu se zkrátka dělá u zápachu z odpadu nevolno, anebo mu vadí pohled na slizké bakteriální nánosy uvnitř trubek. A o ucpaném záchodu ani nemluvě. Instalatéři jsou na tyto situace zvyklí a těchto nepříjemností vás bez problémů zbaví.

Stěhování bez problémů


Stěhování, to je celkem zdlouhavý proces, který není mezi lidmi v oblibě. Nebo myslíte, že ho někdo má rád? Můžeme se společně podívat na jeho pozitiva a negativa. Velká pozitivní věc v době stěhování, je těšení se do nového. Pokud se rodina stěhuje z malého bytu do rodinného domu, je to fantastické. Všichni horlivě přemýšlí, jak si nový domov zútulní a jak ho celkově uspořádají, aby se tam všem líbilo a byli tam maximálně spokojení. Nebo třeba podnikatel, kterému se slibně rozjíždí byznys https://www.novinky.cz/muzi/460151-rozjel-uspesny-byznys-s-mincemi-dodnes-ho-ridi-z-pokojicku.html a mačká se v malém prostoru své kanceláře. Ten se do většího prostoru také bude těšit. Tady ale veškerá pozitiva pravděpodobně končí.

Dívka v krabici

To, co přichází potom, tím je náročné a dlouhé balení věcí, třídění nepotřebného a následné odstěhování. Vnímáte to jako pozitivum? Myslím, že určitě ne, tyto věci patří mezi negativa tohoto daného procesu. Co s tím? Jsou dvě možnosti. Buď se do všeho pustíte sami, s pomocí rodiny a přátel a nebo oslovíte odborníky, kteří Vám se vším pomohou. Kde je hledat? Je to jednoduché. Na trhu jsou stěhovací firmy, které Vám zajistí vše potřebné a důležité, co je třeba ke stěhování. Nemám tím na mysli jen samotné stěhování. Většina dobrých firem má komplex služeb, které zahrnují dodání balících krabic, odnos krabic, nábytku a ostatních věcí.

Rodina při stěhování

Dále pak převoz z bodu A do bodu B, následný výnos věcí do nového prostoru. A co takhle demontáž a montáž nábytku? To bývá také v jejich silách. Takže máte vše při ruce na jednom místě. S jednou firmou můžete zvládnout celé stěhování. Tím pádem nemusíte obvolávat více společností nebo odborníků na pomoc. To je velice sympatické a mnoho zákazníku přesně toto ocení. A co Vy? Ocitli jste se před velkým stěhováním? A jak se rozhodnete? Pozvete si na pomoc odborníky? Dobrá volba, věřím, že budete spokojeni. Pokud jste z Prahy, vyzkoušejte firmu ODNESTO, nabízí přesně výše zmíněné při stěhování v Praze.

Mikrobusem za rozhlednovým rájem


Víte o tom, že jsme rozhlednovou velmocí? A říká vám něco jméno Luděk Munzar a jeho nádherný cyklus s názvem „Rozhlédni se člověče“ z roku 1998? Pan Munzar si dal tu práci a osobně navštívil většinu do té doby známých rozhleden na našem území, a že jich tu je! Na některých z nich se nechal zvěčnit ve videu, snímaném z helikoptéry, a tento pořad patří k nejzajímavějším v souvislosti s odhalováním překrásných památkových objektů.

rozhledna v Krkonoších

Rozhledna je sama o sobě výjimečnou stavbou. Většinou je veřejnosti přístupná po celý rok zdarma nebo za malý poplatek, a můžete si tu dopřát hlavně božský klid na duši a fantastický pohled kolem sebe. Toto je zřejmě hlavní důvod, proč lidé rozhledny vůbec stavěli, a proč se také na výstavbu pořádaly sbírky. Chcete-li poznat krásy naší vlasti tak trochu z výšky a rozhlédnout se, abyste přišli na jiné myšlenky, pronajměte si vůz v půjčovně mikrobusů v Praze a vydejte se spolu s námi do hor.

krása Krkonoš

Mikrobus je výhodný v tom, že se na jeho pronájem složíte s přáteli a vydáte se na cestu jen jedním vozem. Být všichni pohromadě usnadňuje plánování celé akce, tím pádem velmi pružně reagujete na situaci v terénu. Například se dohodnete, že při návštěvě rozhledny Královka posedíte v tamní restauraci a teprve poté, co zkonzumujete vydatný oběd, budete pokračovat dál směrem na Maxov, k rozhledně Bramberk a pak na rozhlednu Štěpánka nad Kořenovem. Výlety po rozhlednách můžete spojit s koupáním v aquaparcích nebo ve volné přírodě, anebo si pronajmete jízdní kola a výlet si zpestříte projížďkou v malebné krajině.

Jistou výhodou je, jestliže máte k dispozici dron. V době natáčení pořadu s Luďkem Munzarem žádné drony neexistovaly a vše se muselo odehrát s vojenským či policejním vrtulníkem, ale dnes vypustíte dron nad svou hlavu a nasnímá vám jedinečné záběry i s vámi, stojícími na úpatí kamenné věže.