Naše společnost sídlí v Praze, kde sídlí ta vaše


V životě se stávají mnohdy zajímavé a neočekávané situace a některé z nich se přihodí například na návštěvě s vašimi přáteli. Může to probíhat třeba tak, že se posadíte ke kávě do obýváku, a řeč se stočí na téma podnikání. Jako názorný příklad bychom mohli uvést někoho, kdo bydlí v okrese Praha-západ, například v Tuchoměřicích, a dotyčný podniká v obchodování se zdravou výživou. Jeho přátelé, co k němu zavítali na návštěvu, bydlí také ve venkovské oblasti, ale na opačném konci Prahy, a všichni tedy mají mnoho společného.

sídlo společnosti

Rozhovor na téma podnikání se brzy změní v dramatický dialog, protože ti, co podnikají východně od Prahy, si začnou stěžovat, jak jim místní starousedlíci šlapou na paty, a jak jim ze závisti dokonce vylepují posměšné plakáty a vytváří negativní reklamu přímo v obci. Kvůli tomu museli podnikání dokonce přerušit a přemýšlí, že si zřídí i jiné sídlo provozovny, nebo že se dokonce odstěhují.

virtuální kancelář

Toto ale není řešení, protože závistivé jedince nalezete snad všude. Mnohem lepší je to, co provedl dotyčný z Tuchoměřic (jako hypotetický příklad, samozřejmě). Nahlásil sídlo firmy v Praze 6, kde se sídla společnosti vyskytují běžně, i když tam nemáte trvalé bydliště, ani provozovnu. Máte tu zřízené pouze virtuální sídlo, a to je rozdíl. V sídle firmy je k dispozici zasedací místnost a veškeré kontrakty a kontakt se zákazníky a obchodními partnery probíhá tam. Nikdo z Tuchoměřic netuší, že dotyčný podniká, a že má sídlo někde úplně jinde, než bydlí.

Rozhlásit v malé obci, že podnikáte, a v jakém oboru, je svým způsobem dobrý krok, ale jen tehdy, pokud víte, že jsou tu lidé, co vám jsou nakloněni. V opačném případě se vyplatí být spíše v utajení a o sobě neposkytovat žádné podstatné informace. Pokud o vás lidé mnoho neví, nemají také důvod vám něco závidět, jste pro ně cizí a to je ve velkých městech v podstatě pravidlem, proto se tu také zřizují virtuální sídla.