Generální úklid po malování


Malíři mohou být čistotní, ale… jestliže si pozvete domů profesionální malíře pokojů, můžete počítat s tím, že se firma nebo řemeslníci budou chovat tak, aby po sobě uklidili alespoň základní nepořádek, to znamená, že například odvezou zbytky barev, a že se postarají o to, aby v místě nezůstalo žádné zásadní znečištění. Nemůžete však od malířů čekat, že po vymalování vtrhnou do bytu s kbelíkem a hadrem či s leštěnkou na nábytek.

stará tapeta na zdi

Stará malba – k nejhorším činnostem při malování interiérů je odstraňování starého nátěru. Počítejte s tím, že to mazlavé bláto ze staré malby bude doslova všude, a zbavit se jej z některých věcí může být nadlidský úkol. Toto je jeden z momentů, proč na úklid po malířích povolat profesionály.

malování bytu

Okna, parapety, rámy, dveře, zárubně – to vše může být znečištěné od staré i nové malby, od prachu či mastnoty, a vyplatí se uklidit tyto plochy, jak se říká, z gruntu – pořádně. Profesionálové jsou důslední a pečliví a vy byste se s tím možná trápili dvojnásobek času.

Podlaha – před malováním se obvykle svinou koberce a překryjí igelitem, případně odnesou do jiné místnosti, a na podlaze zůstanou parkety, prkna či betonový potěr. I tyto plochy je pak třeba zbavit nečistot, než se na místo zas koberec znovu položí. Na podlaze mohou být i zbytky rozlité barvy či akrylového tmelu, a to vše je třeba odstranit.

Ten koberec ale páchne – malování pokoje je báječnou příležitostí k vyčištění čalounění sedacích souprav, postelových matrací, a také koberců. Jestliže se v bytech chodí často naboso nebo v ponožkách, což bývá téměř pravidlem v každé domácnosti, mezi kobercová vlákna se pak roztírá pot, který je zdrojem potravy pro bakterie. A co dovedou bakterie na chodidlech, to nám mohou předvést i na koberci, proto se často stává, že vám koberec může i při pravidelném vysávání sáčkovým vysavačem připomínat týden nošené propocené ponožky. Při této příležitosti se vyplatí oslovit úklidovou firmu ve Frýdku-Místku, aby důkladně koberec vyčistila.