Mikrobusem za rozhlednovým rájem


Víte o tom, že jsme rozhlednovou velmocí? A říká vám něco jméno Luděk Munzar a jeho nádherný cyklus s názvem „Rozhlédni se člověče“ z roku 1998? Pan Munzar si dal tu práci a osobně navštívil většinu do té doby známých rozhleden na našem území, a že jich tu je! Na některých z nich se nechal zvěčnit ve videu, snímaném z helikoptéry, a tento pořad patří k nejzajímavějším v souvislosti s odhalováním překrásných památkových objektů.

rozhledna v Krkonoších

Rozhledna je sama o sobě výjimečnou stavbou. Většinou je veřejnosti přístupná po celý rok zdarma nebo za malý poplatek, a můžete si tu dopřát hlavně božský klid na duši a fantastický pohled kolem sebe. Toto je zřejmě hlavní důvod, proč lidé rozhledny vůbec stavěli, a proč se také na výstavbu pořádaly sbírky. Chcete-li poznat krásy naší vlasti tak trochu z výšky a rozhlédnout se, abyste přišli na jiné myšlenky, pronajměte si vůz v půjčovně mikrobusů v Praze a vydejte se spolu s námi do hor.

krása Krkonoš

Mikrobus je výhodný v tom, že se na jeho pronájem složíte s přáteli a vydáte se na cestu jen jedním vozem. Být všichni pohromadě usnadňuje plánování celé akce, tím pádem velmi pružně reagujete na situaci v terénu. Například se dohodnete, že při návštěvě rozhledny Královka posedíte v tamní restauraci a teprve poté, co zkonzumujete vydatný oběd, budete pokračovat dál směrem na Maxov, k rozhledně Bramberk a pak na rozhlednu Štěpánka nad Kořenovem. Výlety po rozhlednách můžete spojit s koupáním v aquaparcích nebo ve volné přírodě, anebo si pronajmete jízdní kola a výlet si zpestříte projížďkou v malebné krajině.

Jistou výhodou je, jestliže máte k dispozici dron. V době natáčení pořadu s Luďkem Munzarem žádné drony neexistovaly a vše se muselo odehrát s vojenským či policejním vrtulníkem, ale dnes vypustíte dron nad svou hlavu a nasnímá vám jedinečné záběry i s vámi, stojícími na úpatí kamenné věže.