Testosteron lze zvýšit přirozeným způsobem


Jak si zvýšit testosteron co nejpřirozenějším způsobem, abyste byli schopni podávat fyzické výkony a byli zároveň v dobré duševní kondici? Zapomeňte na syntetické přípravky z lékáren a důvěřujte vlastní intuici a tomu, co nám nachystala okolní příroda.

Nestresujte se

Pozorujte někdy chvíli lidi kolem sebe, na okamžik se zastavte a zaměřte se nikoli na obsah jejich rozhovoru, ale na jeho dynamiku a emoce. Všimněte si, že mnozí z nich se již v průběhu hovoru dostávají do stresové situace, a je poměrně snadné ji navodit během dne třeba dvacetkrát. Tomuto jevu se říká chronický stres a ten má za následek permanentní zvýšení stresových hormonů v krevním oběhu a snížení testosteronu. Snažte se být v klidu a nad věcí u většiny životních situací a řešit je s nadhledem.

kolové nápoje

Neholdujte fastfoodu

Kdo se láduje hamburgery, párky v rohlíku a zapíjí to pivem a kolou, nemůže se divit, že má zdravotní problémy. Namísto bílého pečiva, sladkostí, živočišných tuků, masa, uzenin, alkoholu, cigaret a kofeinu si dopřejte více zeleniny, ovoce, celozrnných obilovin, luštěnin a ořechů. A uvidíte, že to zvedne i váš testosteron.

hamburger z bílé mouky

Užívejte adaptogeny

Vynikající podpůrný prostředek na přírodní bázi pro zvýšení testosteronu a udržení hormonální rovnováhy (což je nápomocné i při stresu), jsou adaptogenní bylinky, například Tribulus terrestris (Kotvičník zemní), Aswgandha, Brahmi (Bacopa monnieri) nebo korejský Ženšen. Účinnost adaptogenů je prověřena napříč staletími, lidé je znají již od starověku. Nevykazují téměř žádné vedlejší účinky a nejsou to drogy.

Dopřejte si přirozený sex

Sex také zvyšuje hladinu testosteronu a podporuje u mužů pevnou erekci, chce to jen vedle sebe kvalitní partnerku, milovat se nejlépe ráno (nikoli večer), nepřehánět to s parfémy i s alkoholem a milovat se v klidném a tichém prostředí. A pro mnohé z vás může být překvapivé i to, že testosteron zvyšuje zejména láska, nejvíce ta partnerská, pokud je ve vztahu přítomna empatie, porozumění, důvěra a další pozitivní morální vlastnosti.