Nestyďte se pozvat instalatéra na čištění odpadů


Čištění odpadů v domácnosti považují někteří lidé za ryze intimní záležitost a připadá jim hloupé volat kvůli tomu instalatéra. A tak se stává, že popadnou gumový zvon, najdou v garáži kus nějakého drátu, a jdou na věc. Demontují v kuchyni sifon pod dřezem, vyvalí se na ně tmavě hnědý až černý sliz plný bakterií a bytem se rozline neskutečný zápach. Horší to bývá na toaletě, která pokud je odpad tak zanesený, že voda sahá až k okraji mísy, a gumový zvon nezabírá, může se někomu zvednout žaludek, a jak to dopadne si zřejmě domyslíte.

toaletní papír

Instalatéry raději zavolejte ihned – pokud se vám něco podobného přihodí a obáváte se, že je čištění odpadů nad vaše síly, zavolejte instalatéra raději ihned. Toto je možné prakticky kterýkoli den a kteroukoli hodinu, protože instalatéři udržují nonstop pohotovost, a buďte úplně v klidu a bez pocitu studu. Naopak si uvařte kávu, poseďte v obýváku a vyčkejte příjezdu řemeslníků klidně s nohama na stole.

záchod v bytě

Instalatér je profesionál – nebude se vás ptát, jestli náhodou někdo z rodiny nevyhodil do záchodu skořápky z ořechů nebo tam někomu nespadl kus kancelářského papíru, zaměří se na pracovní výkon, aby byl odpad zas průchozí. Ovšem i při vaší snaze dbát o to, aby do odpadu nepřišlo nic, co tam nepatří, se můžete dostat do situace, kdy se problém nachází až v kanalizaci, a na to je každý amatér krátký. Instalatéři si však poradí i v těchto situacích, nasadí do akce tlakovou vodu nebo mechanické frézy a protáhnou kanalizační potrubí od prorůstajících kořenů okolní vegetace, od kamenů, bláta a různých nánosů odpadků.

Amatérské pokusy nemusí skončit dobře – nestyďte se ani za to, že sami nezvládnete vyčistit odpad v kuchyňském dřezu, někomu se zkrátka dělá u zápachu z odpadu nevolno, anebo mu vadí pohled na slizké bakteriální nánosy uvnitř trubek. A o ucpaném záchodu ani nemluvě. Instalatéři jsou na tyto situace zvyklí a těchto nepříjemností vás bez problémů zbaví.