Je mobil počítač?


Nyní jej máme každý v kapse. Postupně se jejich velikost zmenšovala a zmenšovala, až jsme jej měli každý doma na stole nebo pod ním. Nyní není problém popadnout je do ruky a přenést z domu do školy nebo do práce. Notebooky to umožňují. A mobily? Námitka, že mobil není žádný počítač již dnes neobstojí. Jeho srdce počítač je, protože má procesor, RAM paměti a všechno další co počítač má. A umí totéž, co on, jen v menší míře.

Někteří lidé mají v mobilu více věcí, než v počítačích a než v třeba v jiných záznamech. Zcela jistě tam má každý seznam kontaktů, to nikdo nemůže popřít. Asi máte i vy zvlášť seznam přátel, rodiny a pracovní. Dále tam bývají hry, filmy, knihy, možná nějaké časopisy a další a další soukromé záležitosti. Nejvíce však fotografie. Někdo, kdo si nezapne zálohování pak pláče, že přišel o fotky, když přišel o mobil. Jenže je to lítost pozdní a zbytečná. On jde totiž zálohovat celý. Ale o tom jindy. My se nyní podíváme, jak zabránit, aby se mobil poškodil. Proti krádeži je to celé o něčem zcela jiném. I když…

spousta mobilů

Na každý mobil jde koupit takové ochranné pouzdro neboli kryt. Pokud nepodceníte koupi této věcičky, nemusíte mít strach, že vám mobil upadne a poškodí se. Kryt jej totiž ochrání. A také proti otřesům a dalším nečekaným událostem. Například kryt na iphone 6s je koncipován tak, že ani pád z výšky dvou metrů telefonu neublíží a třepat s ním můžete, jak dlouho chcete.

mobilní telefon

A když chcete zabránit i krádeži, udělejte to jako já. Vycvakněte do pouzdra dírku děrovačem, nebo ji tam prostě udělejte. Pak už jen stačí kus silonu, nebo ozdobný řetízek a poutko v kapce. Nebo třeba mini karabinka a upnutí na poutko které má držet opasek. Je to primitivní, ale zloděj s mobilem rozhodně daleko neuteče. A zapomenutí nehrozí už vůbec. Divím se, že na to ještě nikdo nepřišel. Pokud pouzdro opravdu chcete tak klikněte a odkaz.