Pomocník pro úspory


Každý, kdo bydlí ať už v nájmu nebo ve vlastním bydlení zjistil, jak se zvyšují ceny nejen za nájmy a hypotéky, ale také za energie. Zdražilo topení, voda, elektřina i plyn. Kdo bydlí v rodinném domě, ten má do jisté míry možnost ovlivnit kolik peněz bude platit právě za energie, a jak může snížit spotřebu. I když nespotřebujete víc, ale máte spotřebu stejnou, cenu platíte kvůli zdražování i tak vyšší. Nezbývá vám nic jiného než najít způsoby, jak platit méně.

solární panely

Stěhovat se kvůli energiím asi nebude nikdo, ale je potřeba uvažovat nad tím, zda se nezvýšila vaše spotřeba. Pokud jste doteď měli nízkou spotřebu, nepořídili jste si ani topení na elektřinu nebo chytrou domácnost, nechte si raději překontrolovat svoje odběrné místo, zda na vás není někdo nelegálně napojený nebo zda nemáte chybný elektroměr. I to se může stát. Je ale potřeba si to hlídat a případnou reklamaci podat včas.

Co se týče topení, u něj máte možnost změnit zdroj tepla. Můžete si kromě topení na elektřinu pořídit třeba krb nebo kotel na tuhá paliva a podle ceny topení střídat. Elektřinu ale nevyměníte za nic. Můžete maximálně najít další zdroj elektřiny, který vám sníží spotřebu elektřiny od dodavatele. A tím zdrojem může být třeba solární elektrárna na střechu. Pořízení solárních panelů je ideální řešení pro každého, kdo hledá způsob, jak ušetřit za elektřinu.

panely na střeše

Vyrobíte si svou
Solární panely vám vyrobí elektřinu ze slunce, jejich princip prostá většina lidí zná. Ale věděli jste, že si můžete vyrobenou elektřinu dokonce uložit do baterií na později? I takové možnosti už vám dnes moderní technologie umožňují. Pokud zvažujete pořízení panelů, obraťte se na nás. Vytvoříme vám ideální řešení na míru vašim potřebám, a navíc vám pomůžeme získat dotace, které se znovu poskytují pro pořízení obnovitelných zdrojů energie.