Hospodyně, švadlenka


Nejvíce se ušetří pochopitelně na jídle. Protože jíme každý den, jíme třikrát denně a mezitím ještě svačinky a pití. Zde se tedy ušetří nejvíce. Nu a potom na oblečení. Tady je to drobátko složitější, třeba už jen proto, že děti nechtějí chodit ve vyspravených šatech staršího sourozence. Když to nechtěl dříve, za starých časů, dostal přes hubu a nosil je stejně. Na nové šaty prostě nebylo.

Dnešní výchova je však někde jinde a nelze zde upřímně napsat kde. Ovšem matky hospodyně jsou někdy chytřejší než děti. A také jsou některé tak šikovné, že dokážou například z metrového textilu ušít velmi zajímavé šaty, nebo jiné oděvní součásti. Kdyby měly materiál, snad by ještě po večerech daly dohromady nějaké ty botky.

švadlenka

Taková hospodyně však musí také tak trochu sledovat, jaké materiály se nosí a když pak dcerku ujistí, že je to poctivá ruční práce, strčí dívčina do kapsy ostatní děvčata levou zadní. A maminka hospodyně je spokojená. Ví a zná, že se nyní hodně používá šusťákovina, tak ji nakoupí a už ji zpracovává. Pomalu, šikovně a opatrně. Ve výsledku pak může mít oděvy pro celou rodinu a ostatní mohou jen tiše závidět.

švadlenka

Jste i vy milé dámy taky takové šikovné, nebo omezené jen a pouze na nákupy. Nic proti, je to čistě vaše věc, ale neinspiroval vás článek trošku k zamyšlení? Neláká vás také popadnout nějakou tu šusťákovinu a zkusit si něco jen tak ušít?

Hospodyně vědí, kde nakupovat, těm to není třeba říkat. Ale přece jen možná neví o proma obchodě, kde si lze potřebné věci opatřit po internetu a není třeba nikam jezdit. Žádné shánění a běhání po galanteriích a jiných obchodech, ale pěkně doma u kafíčka v klidu vybírání potřebných věcí. Následuje pak objednávka a platba a už se může čekat na doručení, většinou do druhého dne. Nuže, kdo neví, tak si musí kliknout na odkaz výše v článku a tím se dostane se do toho prima obchodu.