Stěhování, vyklízení a třídění věcí můžete spojit do jedné akce


Získali jste v dědictví rodinný dům a chystáte se k přestěhování z vašeho městského bytu? Případně jste dům zakoupili, a bývalý majitel vám v něm ponechal většinu původního vybavení? Pak můžete spojit stěhování, vyklízení a třídění předmětů do jedné akce v průběhu pouhých několika dnů. Jak si ale poradit, když nemáte k dispozici žádné volné skladové prostory a jedinou možností je ponechat část inventáře u stěhovací firmy, jenže ta sídlí daleko od vašeho bydliště?

skladové kontejnery

Poradíme vám. Vyzkoušejte docela elegantní řešení, a tím je přistavení plechového skladového kontejneru na váš pozemek, přímo před vchod do domu. Budete tak mít jen pár kroků od obytných místností dostatečně velké skladové zázemí pro uskladnění vytříděných předmětů, které chcete zachovat, a ty, s nimiž nepočítáte a chcete se jich zbavit, můžete ponechat venku na zahradě třeba i na dešti a postupně je odvážet na sběrná stanoviště. Některé věci lze i prodat v bazaru, ale zde počítejte s tím, že nemusíte uspět na první pokus a prodej potrvá o něco déle, než jste čekali.

ocelové kontejnery

Pronájem sklady jsou dvě klíčová slova, která budete zadávat do vyhledávačů při hledání této svérázné služby, a pak už vás bude kromě ceníku zajímat zejména rozměr kontejnerů a fakt, zda na zahradě uvolníte dostatečně velký prostor pro jeho umístění. Zároveň bude zapotřebí zajistit přístup nákladního auta, které kontejner pomocí autojeřábu položí na vyhrazené místo.

Kontejnery se pronajímají po celý rok a můžete je využívat podle potřeby nejen pro třídění a sklad předmětů, ale i pro případ, že bude nutné v domě provádět stavební práce v rámci jeho rekonstrukce, tedy například frézování drážek pro elektrické kabely, výstavbu podlahového topení, výměnu dveří a oken, štukování a malování obytných prostor, pokládku dlažby a koberců, rekonstrukci koupelny a kuchyně atd.