Na co nezapomínat na dovolené? Na oči!

Mnoho lidí totiž na dovolenou balí obrovské množství různých kosmetických a hygienických pomůcek, na ty nejdůležitější se však často zapomíná a zůstanou doma. Potom se však nezřídka stává, že začínají chybět. Doma byste proto neměli zapomenout nejen přípravky na pleť, obličej, zuby a vlastně celé tělo, ale také ty, které pečují o jeden z našich nejdůležitějších smyslů – o zrak. Možná vám totiž třeba i vlastními zkušenostmi došlo, že naše oči dostávají na dovolené opravdu pořádně zabrat. Ať už se totiž vydáte k prosluněnému pobřeží moře nebo vysokým vrcholkům hor, slunce vás potká všude a na péči o oči byste nejen z tohoto důvodu zapomínat rozhodně neměli.

Sluneční brýle u vody

Při péči o obličej byste v úplně prvním kroku určitě neměli vynechat nanesení opalovacího krému – čím bude jeho SPF faktor vyšší, tím více budete také před škodlivým zářením chráněni. Klasických doplňkem turistů, výletníků i rekreantů pak bývají sluneční brýle, nejlépe doplněné i o pouzdro na sluneční brýle. V tomto případě se však vyplatí sáhnout po kvalitním provedení, které oči skutečně chrání a není jen příjemným módním doplňkem, o jehož funkci však vznikají oprávněné pochybnosti. Sluneční brýle jsou totiž při ochraně očí velmi důležitou pomůckou a jejich úloha je na cestách nezastupitelná.

Žena u bazénu

V případě cestujícího – alergika by rozhodně neměly doma zůstat ponechány léky, které se na tlumení alergie třeba i v oblasti oka používají. Předejdete tak problémům při shánění léků v cizí zemi, navíc nemusí zde být vhodný přípravek ani dostupný. A pro nadšeně potápěče v kufru nesmí chybět ani brýle do vody, ve kterých si mohou na první pohled neviditelné krásy moře užít do sytosti. Ani na dovolené byste na péči o oči rozhodně zapomínat neměli. Bez zraku by vaše dovolená zdaleka totiž nemohla být tak krásná jako s ním a určitě by se vám nepovedlo si ji tolik vychutnat.