Kempování s kanystrem na pitnou vodu


Kanystry na pitnou vodu se mohou stát nepostradatelným pomocníkem například v situacích, kdy se v domě předpokládá odstávka pitné vody z důvodu opravy vodovodního řadu, anebo na chalupě, kde v létě vysychá studna, a strádáte tu nedostatkem vody. Vyplatí se mít alespoň jeden kanystr v záloze ukrytý ve sklepě a sáhnout po něm vždy, kdy se blíží nějaký problém.

Vysoké Tatry

Toto však není jediný důvod, proč si kanystr na vodu s kohoutkem https://www.convoytruck.cz/2186-kanystr-na-vodu pořídit. Může se vám hodit například v situaci, kdy odjíždíte se svým vozem a s obytným karavanem, nebo s velkým stanem, na dovolenou do kempu.

Kempování v přírodě se stalo velmi vyhledávanou letní zábavou zejména tam, kde se lidé snaží ušetřit náklady na ubytování, a přitom si dopřát dostatečný komfort pro pobyt v rekreační oblasti. Máme pro vás tip, kam se vypravit i se zásobníkem pitné vody, i když to nebude zrovna přímořská oblast na Jadranu. Vydejte se spolu s námi do Vysokých Tater. Proč zrovna sem?

pitná voda

Z kempu je fantastický výhled – strmé štíty Vysokých Tater, ostře kontrastující s modrou oblohou, jsou možná krásnější, než Alpy, protože je toto pohoří rozprostřené na relativně malé ploše. Celé pohoří ostře kontrastuje s okolní krajinou, a to je právě nesmírně působivé. Někteří lidé dávají přednost Vysokým Tatrám i před Alpami, protože jim celé prostředí připadá více „domácí“, s rodinnou atmosférou, navíc se tu mluví Slovensky, a to je takřka mateřský jazyk.

Pitné vody je tu dostatek a je kvalitní – Vysoké Tatry jsou jednou z nejčistších oblastí ve střední Evropě, a zřejmě se to promítne i na kvalitě pitné vody. Není to zkrátka žádná průmyslová oblast. Zároveň tu není voda odsolována, což bývá zvykem u některých přímořských oblastí, nemůže se vám tedy stát, že byste čerpali vodu mírně slanou. Pitnou vodu tu můžete využít pro přímé pití, pro přípravu pokrmů i pro hygienické účely.