I vy máte šanci !


Jste podnikatel/ OSVČ? sháníte půjčku či hypotéku, kterou můžete čerpat bez jakýchkoliv problémů? Nevíte si rady a vaše banka nespolupracuje tak, jak by měla?

Pokud ano jsme tu právě pro vás!

Podnikatelské Hypotéky a vše, co musíte vědět

Jako první je dobré upozornit na to, že tento typ hypoték se dělí na dvě odlišné skupiny.

hypo kalkulačka

  1. Klasická hypotéka. Ve většině případů se podnikatelům poskytuje na vlastní nemovitost, ať na výstavbu, či koupi nemovitosti.
  2. Úvěr, který se většinou čerpá, když potřebujete peníze na nemovitost, která vám bude sloužit čistě pro vaše podnikání.

Obě tyto skupiny mají však své vlastní a specifické vlastnosti, na které si musí dát pozor a řádně si je prostudovat.

Klasická hypotéka pro podnikatele

Pokud zvolíte tuto variantu, musíte brát ohled na to, že jedna ze základních a nejdůležitějších podmínek pro získání této hypotéky jsou vaše příjmy a jejich prokázání. Jako další, co bude danou banku zajímat, jsou vaše daňové přiznání, a to konkrétně daňové přiznání za poslední dvě období.

Co vše budete tedy potřebovat pro získání této hypotéky?

Vaše podnikatelská historie musí být dostačující a tím máme na mysli především časový úsek ve které podnikáte. Pro zjednodušení se může uvést příklad, že v případě že jste začali podnikat před rokem anebo letos budete mít větší problém na hypotéku dosáhnout.

  1. Dostatečný zisk. Jak už víte banky k vám přistupují trochu jinak, jakmile mají jistotu, že jim hypotéku zvládnete splácet bez problémů.
  2. Neměly byste mít žádné dluhy a tím konkrétně myslíme dluhy na sociálním a zdravotním.
  3. Pokud jako osoba pronajímáte nějakou nemovitost či byt, neobejdete se ani bez doložení nájemní smlouvy či vlastnického listu k dané nemovitosti či bytu.

Hypo. poradce

Pamatujte si, že banka, u které budete o tento druh hypotéky žádat, se bude zajímat i o věci trochu osobní a tím máme, namysli jednotlivé příklady: Váš obor, ve kterém podnikáte, jak dlouho podnikáte, jaký je váš roční obrat a jaký je váš čistý měsíční příjem. Podnikatelská hypotéka se nejčastěji využívá ke stavbě domu, či koupě nemovitosti, ve které si chcete založit například vlastní autoservis či jiné služby. K nákupu kancelářského vybavení v případě že si chcete zařídit vlastní kancelář. Také si pamatujte, že ne každá banka vás podnikatelskou hypotéku nabídne. A jako další důležitá informace je ta že každá banka, co tento druh hypotéky provádí, má svá vlastní a specifická pravidla, které se musí dodržovat.