Role ženy


Být věčně krásná a stále mladá. To je trendem dnešní doby. Na ženy je vyvíjen až neuvěřitelný tlak. Musí být vzdělané, sečtělé a s bohatým všeobecným rozhledem. Měly by být schopné ve svém zaměstnání a vydělávat dostatek peněz, nejlépe více než jejich mužští kolegové, aby tak dokázaly svou sílu a samostatnost. Měly by ale zároveň být vdané, vést domácnost, starat se o dům a zahrádku, uklízet, vařit, péct, zútulňovat domácí prostředí, prát, žehlit, zašívat. Také by měly mít alespoň dvě děti, o které se budou bez chybičky starat, využívat postupy moderní pedagogiky, komunikovat bez příkazů a zákazů, s respektem k osobnosti dítěte, s ponecháním možnosti volby, bez nálepkování a škatulkování.

Dokonalá žena?

Měly by mít řadu přátel, udržovat dobré vztahy s rodinou. No a samozřejmě by také měly být chloubou svého manžela, což znamená udržení štíhlé postavy zpevněné pravidelným cvičením, bez strií, celulitidy, s krásným poprsím, udržovanými nehty atd. Vizitkou žen by měla být jejich tvář, vlasy a oblečení včetně doplňků. Žena by měla chodit pravidelně na kosmetiku a ke kadeřníkovi, čistě se stravovat a podstupovat procedury, aby se vyvarovala akné, pigmentovým skvrnám a vráskám, využívat velké množství drahých produktů na tělo, pleť i vlasy. Samozřejmostí je vhodné lichotivé líčení, správně padnoucí oblečení, pěkné boty, stylové doplňky.

Žena ve všech rolích.

A buďte si jistí, že jsem ještě celou řádku věcí vynechala. Být ženou je již samo o sobě těžké, proto bychom měli všechny tyto příkazy, zákazy a všechna očekávání odhodit stranou. Je absolutně nad lidské síly splňovat i jen část všeho výše popsaného. A ženy, které se o to snaží, se stávají oběťmi neustálého https://www.jobs.cz/rpd/1256832485/%3Frps%3D233 stresu, spěchu a obrovských nároků. Mnohem důležitější je najít si svou osobitou cestu, na které budeme šťastné a spokojené samy se sebou. To se samozřejmě s postupujícím věkem stává složitější, ale například živý kolagen vám s tím pomůže.